
Jarosław Praszczałek
ukończył z wyróżnieniem dyrygenturę symfoniczno-operową na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. S. Kawalli. Uczestnik kursów dyrygenckich prowadzonych przez C. Mettersa, F. Cramera, Ł. Borowicza i P. Kotlę. Stypendysta MKiDN. Dyrygent Chóru Miasta Tarczyna oraz Orkiestry Dętej PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie. Współpracuje z Wydziałem Wokalno-Aktorskim UMFC, Teatrem Rozmaitości w Warszawie oraz orkiestrą perkusyjną „Żyrardowskie Uderzenie”. Asystent J. Rogali podczas koncertu dyplomantów UMFC. Dokonuje regularnie prawykonań utworów muzyki nowej (utwory m.in. N. Burzyńskiej, M. Łopackiego czy E. Changa).
Olga Siemieńczuk | sopran
studentka dyplomowego roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC w klasie prof. J. Janucik. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach muzyki wokalnej prowadzonych przez U. Kryger i M. Pikulskiego. Laureatka II nagrody na konkursie „Pieśń wieczorna” w Białymstoku w 2004 r. Występowała m.in. w „Śnie nocy letniej” B. Brittena jako Cobweb (Teatr Wielki-Opera Narodowa), w „Siostrze Angelice” G. Pucciniego jako Suor Infermiera (UMFC w Warszawie), w „Le Devin du Village” J. J. Rousseau w głównej roli Colette (Musikakademie Rheinsberg) oraz w „Orlando Palladino” J. Haydna wykonując partię Eurillii (Teatro Comunale G. Verdi, Carintische Musikakademie). Była również gwiazdą gościnną na koncercie „Viva Verdi” w Niemczech w sierpniu 2013 r. oraz solistką podczas autorskich recitali w Bośni i Hercegowinie w grudniu 2013r.
studentka dyplomowego roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim UMFC w klasie prof. J. Janucik. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych kursach muzyki wokalnej. Laureatka ogólnopolskich I międzynarodowych konkursów wokalnych. Regularnie dokonuje prawykonań utworów muzyki współczesnej kompozytorów z jej macierzystej uczelni.
Natalia Ołów | mezzosopran
Justyna Ołów | mezzosopran
jest absolwentką Wydziału Wokalnego Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach w klasie śpiewu solowego Marleny Borowskiej i studentką Wydziału Wokalnego UMFC w Warszawie. W 2014 została stypendystką Marszałka Województwa Podlaskiego dla uczniów uzdolnionych artystycznie ora Laureatką II Miejsca dwuetapowych Ogólnopolskich Przesłuchań Uczniów Klas Śpiewu Solowego Szkół Muzycznych II stopnia w Olsztynie i Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie .
Michał Przygoński | baryton
Łukasz Skrobek | baryton
student III-ego roku na Wydziale Wokalno-Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dra hab. Roberta Cieśli. W 2012r. ukończył naukę w klasie śpiewu prof. Andrzeja Kamila Drabika w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera II st. w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem). Uczestnik kursów interpretacyjnych oraz kursów aktorskich prowadzonych przez: prof. Piotra Bednarskiego, prof. Marcina Habelę, prof. Hannę Chojnacką, reż. Anetę Groszyńską oraz reż. Tomasza Zadróżnego.
student II roku UMFC na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu Prof. E. Iżykowskiej. Laureat wielu konkursów wokalnych. Biorąc udział w licznych projektach muzycznych występował m.in.: w Studiu Koncertowym im. R. Bobrowskiej w Radiu Kraków, Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Warszawskim Towarzystwie Muzycznym, Teatrze Muzycznym w Gliwicach, Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, Łazienkach Królewskich w Warszawie, Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, Warszawskiej Operze Kameralnej oraz festiwalu Belcanto w Moskwie. Uczestnik kursów wokalnych m.in.: u P. Bednarskiego, prof. M. Habeli, D. Dolana; Rudolfa Piernaya oraz Ch. Whittlesey. Stypendysta Marszałka Województwa Łódzkiego.






DYRYGENT
SOLIŚCI
INSTRUMENTALIŚCI
ukończyła wydział instrumentalny w Łódzkiej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w klasie gitary prof. J. Nalepki. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach gitarowych u znakomitych gitarzystów polskich i zagranicznych. W swojej drodze zawodowej współpracowała z wieloma placówkami i szkołami muzycznymi w charakterze nauczyciela gitary w Łodzi, Żyrardowie i Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe managerów kultury w Szkole Głównej Handlowej oraz kurs zarządzania oświatą organizowany przez Centrum Edukacji Nauczycieli Szkół Artystycznych. Jej uczniowie zdobywają nagrody na ogólnopolskich konkursach gitarowych. Prowadzi własną firmę Mała Akademia Muzyki w Żyrardowie.
Paulina Garlińska | gitara
absolwent UMFC w Warszawie w klasie akordeonu prof. J. Jurka oraz prof. K. Barana. W roku akademickim 2011/2012 w ramach programu Erasmus Socrates kontynuował naukę w klasie prof. G. Stopy w Konservatorium Wien Privatunversitat. Wielokrotnie uczestniczył w mistrzowskich kursach interpretacji w kraju i za granicą pracując pod kierunkiem takich pedagogów, jak I. Alberdi, S. Hussong, C. Jacomucci, A. Melichar, O. Murray, W. L. Puchnowski, M. Raantanen, A. Selivanov, J. Szyszkin. Stypendysta Fundacji J&S Pro Bono Poloniae, Akademii Rozwoju Filantropii, Dongsan Research Fundation & Pro Polonia Societ, banku Société Générale, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, m.st. Warszawy oraz programu Młoda Polska.
Paweł Janas | akordeon
urodzony w Stambule w 1989 roku. Ukończył z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium w Stambule w klasie wiolonczeli prof. R. Erzina w 2011 roku oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. T. Strahla i R. Kwiatkowskiego w 2013 roku. Jest członkiem Filharmonii Stambuł Borusan.
Can Kehri | wiolonczela
urodziła się w 1991 roku w Zamościu. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w klasie waltorni Pani Beaty Syczuk. Ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie ad. Aleksandra Szebesczyka. Podczas, których współpracowała z prof. Janem Jeżewskim, as. Henrykiem Kowalewiczem oraz prof. Kazimierzem Machala. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Willa Sandersa oraz as. Tadeusza Tomaszewskiego. Uczestniczyła w warsztatach, które prowadzili m.in. Jacek Muzyk, Radek Baborak, Markus Maskunitty, Will Sanders, Feliks Gmitruk, Zdzisław Stolarczyk, Kazimierz Machala, Dudu Carmel, Eyal Ein – Habar, Henryk Kowalewicz, Jan Jeżewski, Andrew Bain, prof. Christian-Friedrich Dallmann, Szabolcs Zempléni, André Cazalet. Współpracowała z takimi orkiestrami jak Opera Kameralna w Warszawie, Sinfonia Iuventus, Junges Klangforum Mitte Europa,Unplugged Orchestra, In spe, Młoda Polska Filharmonia, International Lutosławski Youth Orchestra, Ensemblage, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach. Miała okazję zagrać w większości sal koncertowych w Polsce oraz uczestniczyła w tournee z orkiestrami do Niemiec, Włoch, Francji i Rosji. Odbyła wiele tras koncertowych, zarówno z muzyką klasyczną jak i rozrywkową, współpracując przy tym z wybitnymi muzykami m.in. Dudu Carmelem, Edicsonem Ruizem, Dimirym Vasilievem, Adamem Klockiem, Robertem Kubiszynem, Michałem Dąbrówką, Rafałem Zambrzyckim – Payne, Eyal Ein – Habar, Grzegorzem Turnauem, Pawłem Dobrowolskim, Dorotą Miśkieiwcz oraz Henrykiem Miśkiewiczem. Jest wieloletnią stypendystką Młodej Polskiej Filharmonii, otrzymała stypendium ISA International Summer Academy oraz International Youth Tchaikovsky Orchestra. Paula Lis jest również absolwentką Akademii Sinfonia Varsovia
Paula Lis | waltornia
jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fletu poprzecznego i stypendystką programu Erasmus w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Mannheim (Niemcy). Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych flecistów, takich jak: Peter-Lukas Graf, Bradley Garner, Sarah Louvion, Janos Balint, Robert Dick, Linde Brunmayr – Tutz, Małgorzata Wojciechowska.
Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i regionalnych: Ogólnopolski Festiwal Fletowy w Sochaczewie(I miejsce w 2008r., III miejsce w latach 2004 - 2006), Spotkania Muzyczne Instrumentów Dętych w Warszawie (I miejsce w 2001r., II miejsce w 2002r.), Ogólnopolski Konkurs Duetów z Harfą w Cieszynie (I miejsce w 2011 r., wyróżnienie w 2009r.).
Występowała z licznymi koncertami solowymi i w zespołach kameralnych na terenie Polski, jak i za granicą. Prawykonawczyni wielu utworów współczesnych skomponowanych na flet poprzeczny i piccolo. Stale współpracuje z Polską Orkiestrą Radiową, jest stypendystką Instytutu Polskiego w Wiedniu oraz Austria Barock Akademie. Brała udział w projektach m.in. razem z Andrzejem Sewerynem, Henrykiem Miśkiewiczem i Grzegorzem Turnauem. Jej pasją jest również gra na flecie traverso.
Magdalena Łapińska | flet
absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie tuby prof. Romana Siwka. Studiował także w Gdańsku u Tadeusza Kassaka oraz w Amsterdamie u Perrego Hoogendijka. Współpracuje na stałe z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonią Kaliską, Zielonogórską, Częstochowską oraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną.
Krzysztof Piaszczyk | tuba
urodzony w 1988 roku, naukę gry na klarnecie rozpoczął w wieku 12 lat. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Warszawie w klasie Piotra Skubisa i PSM II st. im. Józefa Elsnera w klasie Eugeniusza Skubisa, obecnie student III roku studiów licencjackich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie ad. dra hab. Romualda Gołębiowskiego. Laureat wyróżnienia na III Ogólnopolskim Konkursie Klarnetowym we Wrocławiu (2011), aktywny kameralista (z różnymi zespołami kameralnymi występował m.in. na estradach Filharmonii Narodowej, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej w Łodzi) i wykonawca muzyki współczesnej (występował na festiwalach Uczniowskie Forum Muzyczne i Musica Moderna oraz na wielu koncertach kompozytorskich UMFC), specjalizuje się także w grze na klarnecie basowym. Uczestnik kursów prowadzonych przez Jana Jakuba Bokuna, Guya Dangaina, Florent Heau, Michela Lethieca, Davida Minettiego, Wojciecha Mrozka, Charlesa Neidicha i Mirosława Pokrzywińskiego.
Od wielu lat jako wolontariusz udziela się w półkoloniach dla dzieci i dorosłych upośledzonych umysłowo lub fizycznie, organizowanych przez Stowarzyszenie Dobra Wola.
Mateusz Rajkowski | klarnet
Alicja Stupnicka-Kowalczyk | skrzypce
ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w kl. prof. Krzysztofa Jakowicza i as. Jakuba Jakowicza. Jest laureatką nagród i uczestniczką wielu konkursów skrzypcowych i kameralnych, m.in Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. G. Ph. Telemanna w Poznaniu, Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku, Festiwalu Zespołów Kameralnych w Sierpcu, Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki Skrzypcowej im. I. Dubiskiej w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu im. Tadeusza Wrońskiego na Skrzypce Solo. Swoje umiejętności doskonaliła na wielu kursach, zarówno solowych, jak i orkiestrowych. m.in. pod okiem st. wykł. Julii Jakimowicz-Jakowicz, prof. Eszter Haffner, prof. Wandy Wiłkomirskiej oraz prof. Mariny Jaszwili, w międzynarodowym projekcie „Lutosławski Youth Orchestra” jako koncertmistrz drugich skrzypiec, pod batutą Heinza Holligera oraz Marka Mosia, a także jako koncertmistrz tej orkiestry pod batutą Christiana Eggena. Obecnie jest członkiem i założycielem orkiestry smyczkowej The CREW, pracującej bez dyrygenta, w której muzycy wymieniają się stanowiskami i mają jednakowy wpływ na interpretację utworów.





ur. 8 listopada 1984 w Żaganiu. W 2008 roku ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Stanisława Skoczyńskiego. W roku 2003 został laureatem pierwszego miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Perkusyjnym we Wrocławiu. W maju 2008 roku jego nagranie kompozycji Stanisława Moryto Per Uno Solo zdobyło pierwsze miejsce na Międzynarodowym Konkursie AES w Amsterdamie. W 2010 roku wraz z Maciejem Nerkowskim (Scontrii Duo) został laureatem II nagrody na międzynarodowym Konkursie Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie.
Regularnie bierze udział w festiwalach: Warszawska Jesień, Festiwal Aujourd’hui Musiques w Perpignan, Flaneries musicales w Remis, Festiwal Novelum w Tuluzie oraz w wielu kursach prowadzonych przez wykładowców krajowych i zagranicznych. Jako solista występował z Polską Orkiestrą Radiową, Filharmonią Narodową, Orkiestrą Teatru Wielkiego w Warszawie, Filharmonią Zielonogórską. W 2010 roku Leszek Lorent wykonał solową partię multiperkusyjną w spektaklu Oresteia Iannisa Xenakisa (w reżyserii Michała Zadary) w Operze Narodowej w Warszawie (część Kassandra na multiperkusję, baryton falsetowy i psałterium).
W 2003 roku otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w dziedzinie muzyki. W latach 2006–2009 brał udział w programie stypendialnym „Socrates – Erasmus”, uczestnicząc w kursach interpretacji nowej muzyki w Estonii (Tallin). W październiku 2009 roku został stypendystą banku Société Générale. W 2010 roku otrzymał stypendium w ramach programu „Socrates – Erasmus”, umożliwiające mu dalsze kształcenie w Conservatoire Nationale Superieur Musique et Danse de Lyon w mistrzowskiej klasie prof. Jeana Geoffroy’a.
Leszek Lorent | perkusja


Jakub Kukla | bas-baryton
(o mały włos) ukończyłby wydział instrumentalny Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu. Jako współzałożyciel wrocławskiej orkiestry kameralnej R-20 ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów, kilkanaście prawykonań utworów współczesnych kompozytorów polskich (w szczególności wrocławskich) i zagranicznych oraz kilkuletnią, niezapomnianą przygodę muzyczno-towarzyską. W czerwcu tego roku ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował najpierw pod kierunkiem prof. Ewy Irzykowskiej a następnie dr Dariusza Niemirowicza. Zawodowo od kilku lat związany z Polskim Radiem w Warszawie, romansuje z telewizją. Prywatnie psychofan Koterskiego (Marka) i Śląska (Górnego i Dolnego).


James Christopher Oldham | aktor
kompozytor, gitarzysta, aktor, animator życia muzycznego. Jest dyrektorem artystycznym teatru Waste Paper Opera Company. Studiował kompozycję na Uniwersytecie w Birmingham.

